وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

وقت فوری سفارت ایتالیا ورود یک روزه ۶۶۵۷۰۴۵۵، وقت سفارت ایتالیا تضمینی در تهران. ترجمه فوری مدارک و اخذ بیمه مسافرتی سامان، جهت اخذ ویزای توریستی سفارت ایتالیا با ویزاسازان

وقت سفارت ایتالیا در کمترین زمان ممکن. تلفن تماس: ۶۶۵۷۰۴۵۵. وقت سفارت ایتالیا توریستی و وقت تجاری سفارت ایتالیا توسط ویزاسازان.

در اینجا با توضیح نحوه ی دریافت وقت سفارت ایتالیا و ویزای ایتالیا قصد داریم به صورت کامل و دقیق به سوالات مهمی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد پاسخ دهیم. در ادامه با ویزاسازان همراه باشید.

 • وقت سفارت ایتالیا | اخذ ویزای ایتالیا
 • نشانی سفارت ایتالیا کجاست؟
 • فرم سفارت ایتالیا را از کجا میتوانم تهیه کنم؟
 • چک لیست مدارک دریافت ویزای توریستی ایتالیا چیست؟
 • چک لیست مدارک دریافت ویزای تجاری ایتالیا چیست؟
 • چگونه میتوانم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام کنم؟
 • مدت زمان دریافت ویزای ایتالیا چند روز می باشد؟

با توجه به شلوغی سفارت در صورتی که برای ماه های آذر و دی ماه وقت سفارت ایتالیا می خواهید بهتر است زودتر نسبت به تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام نموده و درخواست دهید. وقت فوری برای سفارت اسپانیا هم موجود است.

دریافت وقت سفارت ایتالیا در مرکز خرید گالریا در ولنجک با ویزاسازان

جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا برای مرکز خرید گالریا در ولنجک کافیست اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به شماره ۰۹۳۶۳۲۹۷۱۷۹ در تلگرام و یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین می توانید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به ایمیل info@visasazan.com ارسال نمایید.

تلفن های تماس: ۶۶۵۷۰۴۵۴ –  ۶۶۵۷۰۴۵۵

* توجه داشته باشید همراه داشتن مبلغ 100 یورو برای خدمات روز مصاحبه الزامی است.

مراحل درخواست وقت سفارت ایتالیا

کشور ایتالیا با جاذبه های توریستی بی شمارش از جمله مجبوبترین کشورهای توریستی برای ایرانیان میباشد، از این رو با توجه به حجم بالای درخواست وقت سفارت ایتالیا تجاری و وقت سفارت توریستی ایتالیا، متقاضیان با دردسرها و مشکلات زیادی روبرو میباشند. سیستم تعیین وقت سفارت ایتالیا برای درخواست ویزای ایتالیا به صورت آنلاین است.
متقاضیان به منظور درخواست ویزای توریستی ایتالیا و یا ویزای تجاری ایتالیا می‌توانند به آدرس اینترنتی که از طریق سایت سفارت ایتالیا مشخص شده، مراجعه کنند و پس از ایجاد حساب کاربری و انجام مراحل آن، درخواست خود را ثبت و جهت اخذ وقت ملاقات اقدام نمایند. زمان باز شدن سایت تعیین وقت سفارت ایتالیا به صورت نامنظم میباشد و زمان نوبت دهی مشخص نمیباشد و همچنین پس از باز شدن وقت ها در مدت زمان کوتاه چند دقیقه ای تمام وقت ها پر می شود. از این رو آژانس های مسافرتی و مسافران به یک کارشناس خبره جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیاز دارند.

کارشناسان با تجربه ی ویزاسازان با سالها تجربه در زمینه ی تعیین وقت سفارت ایتالیا با توجه به نوع ویزای درخواستی متقاضی و همچنین تاریخ سفر، در اولین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت برای کشور ایتالیا می نمایند.

تیم ویزاسازان با بیش از ۵ سال تجربه و همکاری با آژانس های مسافرتی و همچنین شرکتهای فعال در زمینه وقت سفارت ایتالیا، وقت سفارت اسپانیا، وقت سفارت فرانسه، وقت سفارت یونان و …، مراحل درخواست وقت سفارت ایتالیا را با کمترین قیمت ممکن به انجام می رساند.

وقت سفارت ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا با نام روادید متحدالشکل کوتاه مدت (ویزای شینگن) برای اقامت حداکثر ۹۰ روزه در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه جهت سفر به حوزه شینگن صادر می‌شود. این نوع ویزا مشروط بر این است که تنها مقصد یا مقصد اصلی سفر کشور ایتالیا باشد. کشورهای عضو پیمان شنگن این اختیار را دارند که در مبادی مرزی کشورشان از ورود مسافرانی که بدون در نظر گرفتن دستورالعمل فوق، روادید شینگن اخذ نموده اند، ممانعت بعمل آورند.

ویزای توریستی ایتالیا (شینگن): ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که به منظور گردش و بازدید از جاذبه‌های ایتالیا قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را در این کشور زیبا و تاریخی دارند.

ویزای تجاری ایتالیا: این ویزا برای افرادی صادر میگردد که به منظور کار در بازه زمانی مشخصی قصد ورود به کشور ایتالیا را دارند.

سایر ویزاهای کشوز ایتالیا عبارتند از:
– ویزای پزشکی
– ویزای فرهنگی – ورزشی
– ویزای مقام‌های رسمی
– ویزای تحصیلی – تحقیقاتی
– ویزای افرادی که دارای همسر شهروند ایتالیا هستند.
– ویزای ترانزیت فرودگاهی
– ویزای کودکان زیر سن قانونی

برای دریافت وقت تجاری سفارت ایتالیا و همچنین وقت توریستی سفارت ایتالیا نیاز هست که پس از تماس با کارشناسان ما از زمان اولین وقت سفارت ایتالیا مطلع شده، با توجه به دعوتنامه ای که در دست دارید اقدام فرمایید.

جهت دریافت فرم درخواست ویزای ایتالیا کلیک نمایید.

چک لیست مدارک وقت سفارت ایتالیا

مرحله ی اول برای دریافت ویزای ایتالیا و یا هر کشور دیگری تهیه چک لیست مدارک و فرم های مربوط به آن سفارت می باشد. اگر درخواست ویزای ایتالیا را دارید در اولین مرحله لازم است فرم سفارت ایتالیا را تهیه و تکمیل نمایید. مرحله ی بعد تهیه ی چک لیست مدارک می باشد که با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت میباشد.
جهت دریافت هر نوع ویزایی از جمله ویزای ایتالیا لازم است متقاضی تمام مدارک را به صورت کاغذی آماده کند و در هنگام مراجعه به سفارت در روز تعیین شده جهت مصاحبه، مدارک را ارائه دهد. بنابراین به مدارکی که به شکل الکترونیکی و ضمیمه ایمیل درخواست تعیین وقت باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. نکته قابل توجه این است که سفارت ایتالیا ایمیل هایی که حاوی فایل ضمیمه باشند را بلافاصله پس از دریافت حذف میکند و هیچ گونه پاسخی به این ایمیل ها داده نخواهد شد.

اطلاعات تکمیلی جهت دریافت ویزای ایتالیا

 • قبل از مراجعه به سفارت ایتالیا متقاضی باید فرم های مربوط به دریافت ویزای ایتالیا و همچنین مدارک مورد نیاز ذکر شده در چک لیست های مربوطه را تهیه نماید و در روز مصاحبه همراه داشته باشد زیرا درخواست‌های ناقص یا مدارک غیر شفاف و متناقض، رد می‌شوند. تمام متقاضیان ویزا، به جز کودکان زیر ۱۲ سال باید اثر انگشت ارائه کنند.
 • اگر تنها مقصد و یا مقصد اصلی سفر متقاضی کشور ایتالیا باشد، سفارت ایتالیا ویزای سفر به حوزه شینگن را صادر میکند. سایر کشورهای عضو شینگن می‌توانند از ورود مسافرانی که بدون در نظر گرفتن این موضوع ویزای شینگن گرفته‌اند، جلوگیری کنند.
 • روزهای تحویل گذرنامه به متقاضیان دریافت ویزای ایتالیا:
  دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۱۴
  یکشنبه‌ها از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۳:۰۰

وقت سفارت ایتالیا

وقت فوری سفارت ایتالیا

دریافت وقت ویزای توریستی ایتالیا | روادید توریستی ایتالیا: دیدار با اقوام و دوستان

برای وقت فوری سفارت نیاز هست که پس از تماس و اعلام تعداد نفرات و نسبت نفرات باهم از اولین وقت ممکن مطلع شوید که معمولا از ۴۸ ساعت تا چند روز میباشد.

جهت دریافت وقت توریستی ایتالیا، پس از تماس با کارشناسان ما در ویزاسازان با اعلام تاریخ دعوتنامه و تاریخ سفر خود نسبت به دریافت اولین وقت توریستی ایتالیا اقدام نمایید.

جهت تعیین وقت فوری سفارت ایتالیا کافیست اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به شماره ۰۹۳۶۳۲۹۷۱۷۹ در تلگرام و یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین می توانید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به ایمیل info@visasazan.com ارسال نمایید.

تلفن های تماس: ۶۶۵۷۰۴۵۴ –  ۶۶۵۷۰۴۵۵

* توجه داشته باشید همراه داشتن مبلغ 100 یورو برای خدمات روز مصاحبه الزامی است.

جهت اطمینان از این که مدارک شما برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا، کامل است؛ مطلب زیر را مطالعه کنید. لازم است هنگام مراجعه به سفارت ایتالیا، مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • فرم درخواست روادید شینگن
 • دو قطعه عکس پرسنلی (۳×۴) بدون روتوش
 • گذرنامه با حداقل دو برگ سفید و حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شینگن را دارد.
 • هزینه صدور روادید به شرح زیر میباشد: (این هزینه تنها به صورت نقدی و یورو قابل پرداخت است)
  افراد بزرگسال: 100 یورو
  افراد ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو
  افراد زیر ۶ سال: رایگان
  همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان و نیز فرزندان زیر ۱۲ سال آنها، در صورت ملحق شدن به والدین یا همراهی ایشان، از پرداخت هزینه صدور روادید معاف خواهند بود.
  فرزندان بالای ۱۲ سال شهروندان ایتالیا یا اتحادیه اروپا، در صورتی که همچنان تحت سرپرستی اقتصادی یکی یا هر دوی والدین باشند، از پرداخت هزینه صدور روادید معاف خواهند بود.
 • دعوتنامه تکمیل شده (در صورتی که متقاضی توسط یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت شود) فرد دعوت‌کننده باید نمونه دعوتنامه را کامل پر کرده و تصویر یکی از مدارک شناسایی که در ادامه به آن اشاره میکنیم، را نیز به آن ضمیمه نماید: شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر، شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت با اعتبار حداقل یک ماه از تاریخ خاتمه روادید درخواستی
 • اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • اصل و تصویر مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌ها:
  آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تأسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی باید یک روزنامه رسمی جدید (با تاریخ زیر سه سال) نیز شامل تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در خصوص تأسیس شرکت؛ و یا یک گواهی از اداره ثبت دال بر ادامه فعالیت شرکت علی‌رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه نماید.
 • مشاغل آزاد: پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت یا کارت بازگانی معتبر
 • مشاغل وابسته و کارمندان دولتی: لیست پرداختی شش ماه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه و یا معرفی نامه ای از سوی شرکت مربوطه در تأیید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی متقاضی.
 • اصل و کپی مدارک مالی: این مدارک حاکی از تمکن مالی فرد متقاضی و امکان وی برای تامین مالی سفر باشند؛ به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تأیید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک مربوطه
  کارت اعتباری بین المللی شخصی ( شامل Visa, Mastercard, American Express) و پرینت حساب مربوطه
 • ضمانت نامه بانکی: تحت عنوان Fideiussionebancaria، که از سوی شخص دعوت کننده برای متقاضی وپیزای ایتالیا نزد یکی از بانک ها یا شرکت های بیمه ایتالیایی ایجاد و منعقد میشود. مبلغ این ضمانت نامه نباید کمتر از مبالغی باشد که در جدول واقع در کنسولگری مشخص شده اند.
 • علاوه بر مدارک فوق، چنان چه متقاضی دارای سند ملکی نیز باشد، توسط کنسولگری در پرونده لحاظ می گردد.
 • اصل و تصویر بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شینگن
 • اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط
 • اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل‌ها (در صورت دارا بودن) و برنامه سفر در ایتالیا
 • تصویر صفحه اول گذرنامه و روادیدهای گذشته (در صورت دارا بودن)
چک لیست ویزای توریستی ایتالیا

کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.
مدارک مورد اشاره باید در هنگام ارائه درخواست روادید، توسط شخص متقاضی به متصدی باجه در کنسولگری تحویل داده شود و به هیچ وجه نباید از پیش برای سفارت ارسال گردد.

ویزای ایتالیا

ساختمان سفارت ایتالیا در کجا واقع شده است؟ | سفارت ایتالیا در تهران

باغ تاریخی فرمانیه نمونه ای از معماری اصیل ایرانی مربوط به اوایل دوره قاجار با کاشی های طرحدار دوره ناصری است. اثر تاریخی باغ فرمانیه شامل باغ، زمین بایر و چندین رشته قنات می باشد که در سال ۱۳۲۶ هجری قمری به کامران میرزا نایب السلطنه قاجار تعلق گرفت و پس از فوت وی به دخترش رسید. پس از آن میرزا فرمانفرما از شاهزاده های قاجار، شمال باغ و سهم قنات ها و سایر متعلقات را خریداری کرد. و در نهایت در سال ۱۳۱۹ اثر تاریخی باغ فرمانیه و تمام متعلقات آن به سفارت ایتالیا فروخته شد.

نشانی سفارت ایتالیا: تهران- خیابان نوفل لوشاتو- پلاک ۶۸/۷۹
صندوق پستی: ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵
شماره های تماس: ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱
شماره فاکس: ۶۶۷۲۶۹۶۱

اداره کنسولی سفارت ایتالیا: تهران،- خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)- بن بست فرزان شرقی- پلاک ۱۵
شماره های تماس:
دفتر ویزا: ۸۸۱۹۰۱۶۰-۰۲۱
دفتر امور کنسولی: ۸۸۷۸۳۴۹۸-۰۲۱
دفتر امور دانشجویی: ۸۸۷۹۹۸۸۵-۰۲۱
ساعات کاری اداره کنسولی:
ساعات کاری اداره کنسولی ایتالیا: یکشنبه‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴ (این اداره روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد)

دفتر تایید مدارک سفارت ایتالیا روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ ظهر آماده ارائه خدمات به مراجعین است.

توصیه های ویزاسازان | در هنگام ورود به سفارت ایتالیا در روز تعیین شده جهت مصاحبه حضوری به موارد زیر توجه نمایید:

 • در صورت درخواست ویزا برای کودکان زیر ۱۲ سال، والدین یا قیم قانونی آنها باید مدارک مربوط را ارائه دهند.
 • اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضای خانواده باید به صورت مجزا فرم ویزای ایتالیا را پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه بشود.
 • از کلیه‌ی مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت ایتالیا می‌ماند.
 • ورود تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی ایتالیا ممنوع است.

کانال ویزا سازان در تلگرام: برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید…

https://telegram.me/visasazan

ویزای ایتالیا | چگونه برای دریافت ویزای ایتالیا اقدام کنیم؟

همان طور که میدانید ایتالیا به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پربازدید دنیا، از جایگاه ویژه ای بین ایرانیان برخوردار میباشد. این کشور که در جنوب قاره اروپا قرار دارد یکی از زیباترین کشورهای اروپایی میباشد که علاوه بر پیشتاز بودن در صنعت و همچنین مدرنیته دارای جایگاه بسیار ارزشمندی در حوزه تاریخ، معماری و فرهنگ میباشد. یادگاری های ادوار گذشته میراث ارزشمندی است که زمینه ی رشد صنعت توریسم را با جذب گرشگران فراوانی از اقصی نقاط جهان فراهم کرده است. این کشور یکی از کشورهای حوزه شینگن است که سفر به آن مستلزم دریافت ویزا از سفارت این کشور در تهران است.

زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا

پس از تکمیل مدارک و مطابقت با چک لیست مربوط به ویزای درخواستی و همچنین تکمیل فرم مربوط به ویزای ایتالیا، متقاضی جهت ارائه‌ مدارک نیاز به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزای سفارت ایتالیا را دارد.
کارشناسان ویزاسازان همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی اخذ ویزای توریستی ایتالیا، اخذ ویزای تجاری ایتالیا، چک لیست مدارک ویزای توریستی ایتالیا، چک لیست مدارک ویزای تجاری ایتالیا و … میباشند.
بررسی اولیه‌ مدارک معمولا از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی سفارت ایتالیا نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.

دریافت وقت تجاری سفارت ایتالیا | روادید تجاری ایتالیا: ویزای کار و سرمایه گذاری

آیا مدارک من برای درخواست ویزای تجاری ایتالیا کامل است؟
جهت دریافت وقت تجاری ایتالیا، پس از تماس با کارشناسان ما در ویزاسازان با اعلام تاریخ دعوتنامه و تاریخ سفر خود نسبت به دریافت اولین وقت تجاری ایتالیا اقدام نمایید.
جهت اطمینان از این که مدارک شما برای درخواست روادید تجاری، تکمیل است؛ مطلب زیر را مطالعه کنید. لازم است هنگام مراجعه به سفارت ایتالیا، مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • فرم درخواست روادید شنگن
 • دو قطعه عکس پرسنلی (۳×۴) بدون روتوش
 • گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار باقی مانده از تاریخی که فرد حوزه شنگن را در پایان سفر ترک خواهد کرد.
 • هزینه صدور روادید، از قرار هر نفر 100 یورو، که تنها به صورت نقدی و در وجه یورو قابل پرداخت است.
 • دعوت نامه بر روی سربرگ شرکت ایتالیایی که باید عینا از روی مدل ضمیمه تهیه و با دقت تکمیل شود.
 • گواهی ثبت در اتاق بازرگانی یا تأییدیه اتاق بازرگانی دال بر اصالت ثبت شرکت (Visura Camerale) که باید برای متقاضی ارسال شود.
 • معرفی‌نامه بر روی سربرگ شرکت یا سازمان ایرانی ای که فرد متقاضی را دراستخدام خود دارد. این معرفی‌نامه باید حاوی اطلاعات ذیل باشد:
 • اطلاعات شناسنامه ای فرد متقاضی (نام، نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد)
 • اطلاعات گذرنامه فرد متقاضی (شماره گذرنامه، تاریخ و محل صدور، تاریخ انقضا)
 • توضیحاتی پیرامون سمت کاری فرد متقاضی در سازمان مربوطه
 • توضیح مختصر در خصوص نوع روابط تجاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت ایتالیایی دعوت کننده
 • تاریخ و مدت زمان سفر فرد متقاضی
 • تایید شرکت مبنی بر تقبل کلیه هزینه های سفر و اقامت متقاضی در ایتالیا
 • مدارکی دال بر وجود معاملات تجاری حقیقی با شرکت ایتالیایی (از جمله بازگشایی اعتبار نامه، پروفورما، پیشنهاد قیمت، قرارداد و غیره)
 • اصل و کپی شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • مدارکی دال بر واقعی و فعال بودن شرکت ایرانی به همراه ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
  در این راستا، براساس نوع شرکت، مدارک ذیل قابل قبول خواهد بود:
 • آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تأسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنان چه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی باید یک روزنامه رسمی جدید ( مربوط به کمتر از سه سال قبل) نیز شامل تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در خصوص تأسیس شرکت، یا یک گواهی از اداره ثبت، حاکی از ادامه فعالیت شرکت علی‌رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه نماید.
  یا:
 • پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت
 • کارت بازگانی معتبر
 • در صورتی که نام فرد متقاضی در روزنامه رسمی ارائه شده درج نشده باشد یا وی صاحب پروانه کسب یا کارت بازرگانی نباشد و درجایگاه کارمند قرار بگیرد، باید مدارک ذیل را نیز به صورت ترجمه شده به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه) ارائه دهد:
 • نامه ای از سوی شرکت مربوطه در تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی.
 •  لیست پرداختی شش ماه آخر بیمه شغلی.
 • کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه
 • اصل و کپی مدارک مؤید تمکن مالی فرد و امکان تأمین هزینه سفراز سوی وی ( پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک به زبان انگلیسی)
 • کپی بلیط هواپیما یا رزرو آن
 • کپی بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل ۳۰٫۰۰۰ یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شنگن پوشش دهد.
 • کپی صفحه اول گذرنامه و تصویر روادیدهای گذشته (در صورت دارا بودن)

چک لیست ویزای تجاری ایتالیا

توجه:
در روز تعیین شده ی وقت سفارت ایتالیا، مدارک مورد اشاره باید در هنگام ارائه درخواست روادید، توسط شخص متقاضی به متصدی باجه در کنسولگری تحویل داده شود و به هیچ وجه نباید از پیش برای سفارت ارسال گردد.
کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.

سایر خدمات ما را دنبال کنید:

وقت تجاری سفارت ایتالیا

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت یونان

وقت سفارت ایتالیا

همچنین می توانید اخبار مربوط به ویزای شینگن و تعیین وقت سفارت های کشورهای مختلف را در کانال های تلگرام  ویزاسازان دنبال کنید.

کانال ویزا سازان در تلگرام: برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید…

https://telegram.me/visasazan

جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا کافیست اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به شماره ۰۹۳۶۳۲۹۷۱۷۹ در تلگرام و یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین می توانید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به ایمیل info@visasazan.com ارسال نمایید.

تلفن های تماس: ۶۶۵۷۰۴۵۴ –  ۶۶۵۷۰۴۵۵